Blog

Magická noc

Uplynulo len pár dní, čo sme úspešne ukončili medzinárodné Gardner stretnutie, ktoré sa konalo na jazerách Green Lakes – „Land Of Commons“ a „Land Of Mirrors“ pri Novom Meste nad Váhom.

Čítať ďalej

LODKY.SK – naša cesta

Pred takmer 10 rokmi sme sa rozhodli, že prinesieme na Slovensko novú značku zavážacích lodiek, priamo z Anglicka, značka Viper (firma už neexistuje). Na tú dobu to bola špička.

Čítať ďalej

3D mapovanie zavážacou loďkou

„Pokrok nezastavíš“. Klišé? Určite nie. Je to fakt. V každom aspekte nášho života. Aj v rybárstve. V tomto článku sa zaoberám využitím najmodernejšej zavážacej loďky Carplounge RT4 Raymarine na mapovanie rybníkov.

Čítať ďalej

Príslušenstvo k zavážacím loďkám

V článku sa venujeme príslušenstvu k zavážacím loďkám. Pozrieme sa na tie najzákladnejšie vylepšenia dostupné v našom sortimente a postupne prejdeme k najmodernejším hi-tech riešeniam, ktoré dnešný trh ponúka.   

Čítať ďalej

Ako používať zavážaciu loďku

V tomto článku prinášame niekoľko tipov z našej niekoľkoročnej praxe s využívaním zavážacích lodiek pri kaprárine. Nasledovné rady by vám mali pomôcť využívať vaše zavážacie loďky čo najefektívnejšie.   

Čítať ďalej

Ako si vybrať zavážaciu loďku

V tomto článku vás prevedieme základnými technickými parametrami zavážacích lodiek, ich pohonov, tvarov, materiálov, upozorníme na možné úskalia pri ich využívaní a pozrieme sa aj na príslušenstvo od sonarov, GPS až po podvodné kamery. Čo je to vlastne zavážacia loďka?

Čítať ďalej

RECENZIA: Carplounge RT4 – nemecká precíznosť

Prečítajte si recenziu jedného z našich spokojných zákazníkov, pána Jána Tencera, ktorý vo svojom článku hodnotí model Carplounge RT4. Jeho zostava obsahovala okrem zavážacej loďky aj ovládanie Graupner MX 12 HoTT a silnejšie motory Graupner Brushless Compact 565 Z.

Čítať ďalej

Pred kúpou prvej zavážacej loďky

Vybrať si spoľahlivú zavážaciu loďku nie je jednoduché. Na trhu je množstvo alternatív s rôznymi cenami a často s nejasnými špecifikáciami. Prípadne sa kladie dôraz na úplne nepodstatné parametre. Ponúkame vám niekoľko cenných rád pri tomto dôležitom rozhodnutí.

Čítať ďalej