fbpx

RECENZIA: Carplounge RT4 – nemecká precíznosť

Prečítajte si recenziu jedného z našich spokojných zákazníkov, pána Jána Tencera, ktorý vo svojom článku hodnotí model Carplounge RT4. Jeho zostava obsahovala okrem zavážacej loďky aj ovládanie Graupner MX 12 HoTT a silnejšie motory Graupner Brushless Compact 565 Z.

Zdravím všetkých športových rybárov, ktorí sa práve rozhodujú o kúpe zakŕmovacej lodičky, tak ako ja pred rokom.
Krátke vychádzky k vode či už počas dňa alebo noci mi nedovolilo kúpiť nafukovací čln a tak som sa začal pohrávať s myšlienkou kúpy zakrmovacej lodičky. Nespočetné hodiny pred internetom, dostupná literatúra, bol som vďačný každej informácií v predajniach, v rybárskej tlači i internetovým stránkam. Postupne sa okruh zužoval na dva anglické typy Viper a Angling Technics a jednu nemeckú Carplounge RT4. Dizajn, pohon, využitie, veľkosť komôr, svetlá, dosah, množstvo detailov, na ktoré človek ani nespozná odpoveď, až keď to neuvidí. A tak som sa obrátil na zavážaciu špeciálku – lodky.sk. Vsadil som na „nemeckú precíznosť“ – Carplounge RT4. Nasledovala čiastočná platba a už som len čakal ako malý chlapec na „Ježiška“.

Po doručení prvé dojmy z dizajnu predčili všetky očakávania. Snáď jediným nedostatkom uvedenej loďky je vysoká obstarávacia cena v porovnaní s ostatnými modelmi dostupnými na trhu. Dovolím si tvrdiť, že uvedený model je jedným z najdrahších na rybárskom trhu. A tak som si upravil model podľa vlastnej peňaženky a po roku môžem konštatovať, že proklamované kvality výrobcom Carplounge nie sú len reklamou. Špičková kvalita, do detailu prepracovaný výrobok, prúdový pohon, obratnosť, výdrž (nemeral som, či vydrží 8km hlavný zdroj + 3 km záložný). Keďže je to prvá moja lodička, nemôžem ju porovnávať s iným modelom, je obvyklé, že človek môže byť aj predpojatý k svojmu výberu, ale ani po roku som nenašiel niečo na nej, čo by vzbudilo vo mne pochybnosť výberu.

Na jar dávam do loďky osadiť sonar a netrpezlivo čakám na sezónu, lebo verte, že rybačka s takouto „maličkosťou“ dostáva úplne iný rozmer. Na záver ďakujem p. Obročníkovi, ktorý poradil, objednal a každému, kto sa nevie rozhodnúť, odporúčam jeho služby…