fbpx

LODKY.SK – naša cesta

Pred takmer 10 rokmi sme sa rozhodli, že prinesieme na Slovensko novú značku zavážacích lodiek, priamo z Anglicka, značka Viper (firma už neexistuje). Na tú dobu to bola špička. Veľmi populárnym sa stal model Viper Icon. Malá loďka s prúdovým pohonom, ktorá odniesla kilečko, dve krmiva, bola síce dosť pomalá (ok, na tú dobu jedna z tých rýchlejších), ale relatívne spoľahlivá. Pamätáte?

Viper Icon – anglická legenda slovenských vôd

Neskôr sme do nášho sortimentu zaradili aj ďalšiu anglickú značku Angling Technics, ktorá si tiež našla svojich priaznivcov. Stále sme však uvažovali o niečom inom… lepšom… špeciálnom. Aj za cenu… vyššej ceny. Oslovili sme nemeckú firmu Carplounge s návrhom na spoluprácu nielen v oblasti zavážacích lodiek, ale aj sonarov, GPS a ďalších komponentov do zavážacích lodiek. Vedeli sme, že je to jedna z mála firiem, ktorá vyrába loďky v EÚ – vo svojom závode v Nemecku a je svetovým lídrom v obore.

Carplounge RT4 – najlepšia loďka na svetovom trhu

Loďky Carplounge, najmä ich vlajková loď – model RT4, si tak v priebehu piatich rokov aj na Slovensku nachádza stále nových priaznivcov a spokojných zákazníkov. Je to Mercedes medzi loďkami. Vo všetkých parametroch. Rýchlosť, výdrž batérie, nosnosť, dosah a pod. Kľúčové faktory, ktoré náročný rybár očakáva od špičkovej loďky.

RT4 v nerezovom stojane z našej dielne

Spolu s loďkami firma Carplounge neustále vyvíja a vylepšuje aj príslušenstvo k zavážacím loďkám. Na začiatku to boli iba sonary, neskôr sa pridali rôzne GPS systémy a dnes už ponúkame zákazníkom kompletné zostavy na mieru. Zákazník si pri objednávke loďky vyberá od typu motorov, diaľkového ovládania, batérií až po farebné prevedenie trupu loďky, či orientačných diód. V ponuke je samozrejme aj široká škála sonarov, GPS, podvodných kamier a v poslednej dobe stále populárnejšie autopilot moduly.

V roku 2018 sa veľmi obľúbeným stal model RT4 Raymarine, ktorý kombinuje kvalitný sonar Raymarine s presným GPS autopilotom. Dokonca je možné loďku využiť na detailné mapovanie vody počas lovu a generovanie 3D máp priamo v tablete, pomocou ktorého sa loďka ovláda. Po vyexportovaní dát do PC, je možné mapy ďalej upravovať rôznymi softvérmi (napr. Reefmaster) a tak tvoriť veľmi prehľadné podvodné mapy celých rybníkov. Konfigurátor RT4 Raymarine nájdete na našej stránke: https://lodky.sk/obchod/zavazacie-lodky/zavazacia-lodka-rt4-raymarine-s-autopilotom/.

Loďka ovládaná aplikáciou v tablete

V priebehu dekády sa nám podarilo vytvoriť úspešný úzko špecializovaný projekt a tomu sme podriadili aj záručný a pozáručný servis. V prípade, ak potrebujete viac informácií k našej ponuke, budeme radi, ak nás budete kontaktovať mailom na lodky@lodky.sk, telefonicky 0908246058, prípadne cez našu facebook stránku www.facebook.com/lodky.sk.

Váš team, lodky.sk.